Лікування глибокого карієсу
Якщо пацієнт не звертав увагу на невеликі дірки в зубах або просто їх не помічав, то через деякий час поверхневий карієс може перерости в пульпіт - запалення судинно-нервового пучка зуба.
Лікування пульпіту включає кілька етапів:
- Знеболення;
- Видалення уражених тканин;
- Механічна та антисептична обробка;
- Накладення лікувальних препаратів;
- Встановлення тимчасової пломби.
Потім пацієнт кілька днів спостерігається у лікаря: якщо після закінчення терміну у пацієнта немає скарг на зубний біль, лікар встановлює постійну пломбу. Якщо ж зуб все ще завдає дискомфорту, приймається рішення про видалення нервів і чищення каналів.
Періодонтит та періостит: лікування та профілактика
Якщо пульпіт і карієс не вилікувалися вчасно, то наступним ускладненням стає періодонтит, що характеризується різким пульсуючим болем через запалення сполучної тканини.
Лікування полягає у видаленні уражених тканин, обов'язковому розтині каналів, закладанні в них лікарських препаратів та пломбуванні.
Без надання своєчасної медичної допомоги періодонтит може дуже швидко переходити у гнійну форму, надалі переростаючи у періостит. Періостит (або по-народному - флюс) - запалення окістя, що супроводжується набряканням ясен і сильним болем. Для усунення проблеми можуть застосовуватися два методи: оперативний (коли лікар спочатку робить надріз та встановлює дренаж, щоб витягти гній, а потім видаляє хворий зуб) та консервативний (коли лікар використовує нестероїдні лікарські засоби). Вибір того чи іншого методу залежить від тяжкості захворювання.